Znajomosc liturgii

Kiedy rozpoczynamy pracę z enova system, zawsze jesteśmy obecnie o nim wszelkie wiedze oraz wyrobione zdanie. Ale gdy toż gości z wszystkim nowym doświadczeniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, jak na ślepo staramy się trafić do końcu, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Wchodzimy w jeszcze nowe pułapki i wbijamy się w małe i proste zaułki.

Zbieranie wiedzy Kiedy dość się porozbijamy na ślepo i stosujemy rozpoznawać zagrożenia, mamy na etap świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników lub kolejnego przewodnictwa. Zbieramy informację i krok po kroku, staramy się zaczynać ją w życie. Bardzo komfortowy etap. Przemieszczamy się utartymi ścieżkami, zgodnie z określonymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle kupujemy nową naukę a od okresu do czasu trwa próba wykorzystania jej. Zaliczamy wpadki i znowu trzeba wrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość dokładnie w pogoni za informacją. Powtarzamy często też same błędy, zdobywamy sprawdzenia oraz wypuszczamy na następujący poziom. Przez ciągłe powtarzanie wpadamy w rutynę i osiągamy nieświadomej umiejętności. Wszystko w tym czasie idzie gdy po maśle. Nasza wiedza jest coraz większa. Nie boimy się dużych wyzwań. Bywa, że również dobrą radą możemy być maluczkim. Taka pewność w nas jest. Przecież są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga też nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla konkretnej umiejętności. Nauki w naturalnej formie. Sztuce i pewności absolutnej. Tak przebiegają całe procesy poznawcze niezwiązane z bliskimi predyspozycjami. Procesy, jakich nie zbiera się z żadną dziedziną.

multivac c200

Poznawanie struktur systemu Tak same się dzieje z systemem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca dobre i też nudne też. A jak od jakiegoś narzędzia nabawić się "odcisków". Atutem jest niewątpliwie to, że możemy mieć na wsparcie zespołu technicznego. Użyteczność systemu potwierdzana jest stale nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich określeń jak "rewolucja". Cokolwiek przechodzą na zasad, dowiemy się, biorąc sposób w bycie i korzystając go, aż do zdobycia mistrzostwa.