Uziemienie czy zerowanie

Dużo kobiet dziwi się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko zależy z tego, czy tak będzie ona odczuwana. Jeśli krajalnica planuje stanowić wyłącznie nowym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem chodzi się wstrzymać. W sukcesie, gdy cenimy sobie wygodę, zaś w kuchni spędzamy całkiem wiele czasu, przygotowując obiady i desery, niewątpliwie jest więc normalna droga!

Krajalnica to idealna opcja dla zwykłego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na drugiej grubości części w tylko kilka chwil. To samo tyczy wędlin i serów - szybko i efektywnie, i przede każdym estetycznie. Nie zawsze naprawdę więc robi, jak w grę wchodzi jedynie deska do cięcia i nóż.

Najważniejsze elementy Najistotniejsze punkty krajalnicy to obrotowe ostrze z perspektywą regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza mogą stanowić spokojne lub ząbkowane. Te podstawowe doskonale nadają się do cięcia serów i wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są stworzone ze pewni hartowanej, bo dzięki temu są trwalsze. Jeżeli idzie o korpus krajalnicy, możemy wyszukać te przygotowane ze stali nierdzewnej lub tytanu, bądź więcej z tworzywa sztucznego - do użytku domowego wystarczy plastik. To jedyne tyczy podajnika. Że mamy zamiar używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u osób, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba także zwrócić uwagę, lub do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego jesteśmy narażeni nie ale na kilkoro precyzyjne krojenie, jednak przede każdym na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dodają do wyboru inne ciekawe gadżety. Jednym spośród nich istnieje tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie staje się bardziej higieniczne, a przy okazji jesteśmy kilka sprzątania. Innym ciekawym smakiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest możliwość? Taka dana do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na targu są również krajalnice do zabudowy, oraz ich wartość waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie biznesom i lokalom gastronomicznym to już spory wydatek, rzędu 2000-5000 zł. Choć ich dostań już się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony czas pracy.