Uzaleznienie od komputera i internetu bibliografia

Rozwój nowych technologii, w ostatnim Internetu sprawia, że własne mieszkanie nabiera nowego wymiaru. Pewne czynności zatrzymują się dla nas lżejsze oraz obfitsze w wykonaniu. Z dodatkowej natomiast strony musimy być znacznie delikatni, ponieważ komputer, z którego tak często sięgamy, że bronić się dla nas zagrożeniem.

Toż nie żart, jednak fakt. Coraz częstszym problemem staje się uzależnienie z komputera, który zajmuje w konkretnym czasie człowiekowi opiekę nad jego zarabianiem, zmuszając daj do spędzania przed nim coraz dużo czasu. Na szczęście w dobie, gdy jeszcze niewiele osób cierpi na uzależnienie od komputera leczenie zatrzymuje się i coraz bardziej powszechne. Jest coraz więcej ośrodków ( u mnie w Krakowie ), w których osoby uzależnione od niedawna przekonują się czerpać ze zdobyczy cywilizacyjnej, jaką jest Internet, zachowując nad nią całą kontrolę.

Jak wygląda terapia? Rozpoczyna się ona od uświadomienia pacjentowi, że jego uzależnienie jest trudne i ważne, a nie jak toż szczególnie chodzi w myśli pacjentów- wymyślone przez najbliższych. Tylko w punkcie, kiedy pacjent uświadamia sobie swoje uzależnienie, kończy się do drugich kroków terapii. W praktyce składają się one na lekcji poprawnego mienia z komputera i Internetu. Na czym wtedy polega? Bardzo dynamiczne jest ustalenie specjalnego dzienniczka, a dodatkowo układanie szczegółowych planów dnia. Systemy te dokładnie muszą przestrzegać inne absorbujące czynności, w ostatnim termin przeznaczony na domową dawkę stylu i aktywny wypoczynek.

Uzależnienie od komputera to trudny problem, który oddaje się między innymi pobudzeniem psychoruchowym, obsesyjnym myśleniem, czy wycofaniem. Spośród obecnym ludziom osoba uzależniona może sobie poradzić, jeśli znajdzie profesjonalne wsparcie.