Uszkodzenie dna plemnika

Pary określające się na zwiększenie rodziny coraz częściej borykają się z problemem niepłodności. Dotyka ona zarówno jedną, kiedy również pozostałą stronę. U mężczyzn wśród czynników wywołujących niepłodność zmienia się: niedorozwój czy niska ruchliwość plemników, zła jakość nasienia, a oraz wszelkie urazy narządów płciowych.

Wbrew pozorom, u par starających się bezskutecznie o potomstwo, niepłodność następuje po części męskiej w 40% przypadków. Jednak diagnostyka niepłodności u gości jest swobodniejsza i mniej kosztowna niż u ich partnerek. W niniejszym obowiązku należy przeprowadzić badanie jakości nasienia, opisujące parametry takie jak pH, upłynnienie, objętość i lepkość, odsetek ciekawych i szybkich plemników też ich pierwszą w 1 ml i ogółem w spermie. Pod mikroskopem zbiera się budowę plemników. W niektórych przypadkach składa się dodatkowe badania – poziomu integralności błon oraz chromatyny plemników.

Jeżeli wszystkie parametry nasienia są prawidłowe, a potem dbania o ciążę nie przynoszą rezultatów, zapisuje się skoncentrowanie na czynniku niepłodności żeńskim. Przyczynami niepłodności u kobiet jest zabieg owulacji, brak drożności jajowodów, zespół wielotorbielowatych jajników i endometrioza. Co więcej, ryzyko niepłodności żeńskiej wzrasta wraz z wiekiem – płodność kobiet oraz ludzi zmniejsza się z każdym rokiem po przekroczeniu 32-33 roku bycia. Do ostatniego wieku zachowuje się mniej bardzo na ostatnim tymże poziomie. Jak wygląda diagnostyka braku płodności kobiet? Jest ona niezwykle złożona niż męska, oraz co gorsza jest również inwazyjna. Przede każdym wyróżnia się w liczb dniach cyklu stężenia hormonów płciowych we natur: FSH i estradiol. Pokazują one o potencjalnej rezerwie jajnikowej. Następnie należy wykonać ginekologiczne badanie USG sprawdzające stan narządów rodnych. Kolejny krok to doświadczenie drożności jajowodów inwazyjnie – służy ku temu histerosalpingografia. Jednocześnie badanie to dostarcza informacji na temat jamy macicy natomiast jej ewentualnych nieprawidłowości anatomicznych. Niekiedy przyznaje się też osobę na histeroskopię.