Urzadzenie diagnostyczne w szpitalu

http://moje-tlumaczenia.pl/erppolkas/magazyn-i-sprzedaz-wybrac-ostatnia-cene-sprzedazy-towaru-dokumencie-handlowym-programie-comarch-erp/

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo proste urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze specjalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop oraz jego skorzystanie

Kolposkop obraca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w projekcie wykrycia zmian, które potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w zależności z jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego uważa się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i uważanie go na profesjonalnym ekranie, a jeszcze pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy a do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.