Urzadzenia gastronomiczne przydatne w restauracjach

Każda restauracja musi zapewnić swoim klientom najwyższą jakość usług, oferując im to, czego oczekują. Do tego potrzebny będzie oczywiście odpowiedni personel oraz odpowiednie wyposażenie, przede wszystkim wyposażenie restauracyjnej kuchni.

Urządzenia stosowane w gastronomii muszą spełniać oczywiście odpowiednie wymagania, przede wszystkim wymagania higieniczne, w tym powinny one posiadać odpowiedni certyfikat dopuszczający do kontaktu z żywnością. Urządzenia powinny być wykonane z wysokiej klasy materiałów, takich jak stal nierdzewna lub inne materiały, z których cząstki nie będą się przedostawać do żywności.

comarch erp optima saasComarch ERP Altum - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

W restauracji będą przydatne urządzenia różnego rodzaju, takie jak maszynka do mielenia mięsa, czyli tzw. wilk, czy też krajalnica. Przykładem może być tu krajalnica ma-ga 612p idealna do użytku w restauracjach. Krajalnica ta jest urządzeniem uniwersalnym, przeznaczonym do różnego typu żywności – od wędlin po warzywa. Pozwala również na krojenie w szerokim zakresie grubości plastrów. Specjalny element dociskowy pozwala z kolei na krojenie nawet końcówek, bez obawy o zranienie palców podczas krojenia.

Krajalnica, jak i pozostałe urządzenia muszą zapewniać wygodę obsługi oraz odpowiednią wydajność pracy. Urządzenia stosowane w zakładach gastronomicznych, szczególnie takie jak krajalnica, powinny posiadać również odpowiednie zabezpieczenia, jak na przykład zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Zapewni to bezpieczeństwo dla obsługujących je osób. Bardzo istotne jest również to, aby urządzenie można było rozebrać lub też by łatwy był dostęp do jego części roboczych – dzięki temu będzie je można łatwo utrzymać w czystości. To zaś ma niemałe znaczenie dla zachowania właściwych warunków higienicznych.

Urządzenia, nawet te najlepsze, potrzebują od czasu do czasu bieżącego serwisowania, a nieraz także napraw. Dlatego też warto stawiać na rozwiązania sprawdzonych producentów. U takich producentów nie powinno być również problemu z dostępem do dodatkowych akcesoriów zwiększających funkcjonalność urządzenia.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl