Stosunki miedzynarodowe w afryce

Kontakty międzynarodowe są niezwykle znane w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w branżach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, oraz nie po paru miesiącach, kiedy więc bywało wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Podróż na drugi koniec świata nie ma już lat, ale wystarczy zaledwie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki także dzięki mediom – prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo różnych oferty współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się szybsze i dostępniejsze, oraz co za tym chodzi – także znacznie częstsze. Obecnie bez kłopotu można zdobyć się na następny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna cywilizacja także zagraniczne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot a mocna wylądować w Azji, w Afryce lub na tropikalnej wyspie. Poprawia się także sytuacja polityczna na świecie. Po wykonaniu strefy Schengen zniesiono większość ścian w Organizacji Europejskiej a wszystek jej obywatel może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, która wymaga zdobyć nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na przyjęciu odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie efektywne są w obecnym sukcesie tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zająć rynki międzynarodowe, bezpośrednio dołączając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać i spotkania polityczne na etapie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To drogie w znacznych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zaważyć na osiągnięciu transakcji.