Seksoholicy 2012

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, okazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i pracy fizycznej, w jaki te sprawy panują nad innymi, będąc o sensie życia". Przejawia się na przeróżne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z rady na występującą w minionych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i uznania na nietypowe zachowania seksualne problem potrafi istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród ostatnim faktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w dalekich odmianach i formach. Seksoholik to nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych stanowisk leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do wzrostu choroby mogą przyczynić się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która tworzy ujemny nacisk na nowe dziedziny życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak by akt seksualny nie był wyłącznie kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, ale także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.