Salatki podstawa zdrowej diety

Nadchodzi wyczekiwana od dawna wiosna. To nie tylko okazja na zrzucenie paru zbędnych kilogramów, ale również na zmianę naszych nawyków żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do porzucenia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale oraz skorzystania ze zdrowia, jakie oferują nam sałatki.

posnet mobile euPosnet MOBILE EU - przenośne kasy fiskalne Polkas Kraków

Witaminy
Sałatki stanowią prawdziwą bombę witaminową. Dostarczają nam one wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Polacy wciąż jednak mają skłonność do chętniejszego sięgania po produkty pochodzenia zwierzęcego. Stąd tak wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca i nadciśnienie stanowią wciąż jedną z głównych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wyżej wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność
Warzywa są o wiele bardziej lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej zalegają w układzie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie powodują one problemów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest więc zdrowsza i bezpieczniejsza dla naszego układu pokarmowego.

Łatwość przygotowania
Przygotowywanie sałatek wcale nie jest skomplikowane, szczególnie, jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że przygotujemy je zadziwiająco szybko. Wystarczy tylko wybrać warzywa, z których chcemy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W przeciągu kilku minut mamy zdrowy i pełnowartościowy posiłek.

Kaloryczność
Zanim nadejdą ciepłe i słoneczne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najlepszym sposobem, by osiągnąć upragnioną sylwetkę, jest przejście na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że potrafi być ona o wiele smaczniejsza od tradycyjnych polskich bigosów i schabowych. Co więcej, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie trzeba być mistrzem kuchni. Wystarczy inwencja i wyobraźnia. To tylko od nas zależy, z jakich składników stworzymy naszą pyszną i zdrową sałatkę.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl