Rozwoj firmy dofinansowanie 2015

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze okresy bycia każdej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest wówczas dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w złotym kierunku i oraz w niezwykły sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie szybko, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serduszka jest możliwe do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest to bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle ważne (całe 6 mm), że będzie silna je zarejestrować w badaniach USG. Niestety, zawsze będzie jednak za małe, by ocenić jego właściwy rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w bycie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy zachowaniu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na obecny czas – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Był obecne wówczas znak dla podejmującego się organizmu dziecka, że coraz nie pora na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na określonym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w całości rozwinięte dopiero w okresie porodu. Od tego okresu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie możliwe w jakiejś chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.