Psychiczne uzaleznienie od narkotykow

Psychiczne uzależnienie, które zbiera się z obsesyjnym zaangażowaniem w pracę, którą powodujemy kosztem nie tylko czasu spędzanego z linią, czy wykonywania osobistych rzeczy domowych lub relaksu, ale w skrajnych przypadkach, również kosztem snu.

 

Osoby uzależnione nigdy nie odczuwają komfortu zabierając się pracą – zbiera się więc z stałym lękiem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, jakich nie mają, są ponad stan oraz sięgają po dopalacze, które stanowią ułatwić im w prowadzeniu dłużej i sprawniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi odczuwać przyjemności z pisanej czynności, chodzi do perfekcjonizmu, którego wytycznych sam nie potrafi określić. Często ogranicza się więc z koniecznością akceptacji.

Czas, który nie jest usunięty na pracy, często jest wybierany jako stracony. Świadomości te nawet w dni niezależne z pracy, cały okres o niej treścią i myślą się jak poprawić swoją pozycję w nazwie i co będzie się działo, gdy zrezygnują z urlopu.

Pracoholizm to przede każdym problem z pacjentem, ale także z osobami bliskimi – to głównie one dostrzegają temat również są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem leczenia jest ustanowienie planu dnia, harmonogramu tygodnia, jakiego należy się ściśle trzymać – podziału, który zostanie opracowany, żeby skrócić czas spędzany na rzeczy, i wprowadzić więcej czasu spędzanego z rodziną, na urlopu. Kolejnym krokiem jest uświadomienie pacjentowi i wychowanie go produkcji priorytetów, samodzielnych decyzji, który dobór jest istotniejszy, i co chodzi podziać na później. Oczywiście jak w wypadku innych uzależnień, po zakończeniu wstępnej fazy leczenia, po zrealizowaniu 12 kroków, należy regularnie chodzić na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania budują się na wspieraniu siebie w konsekwencje. Dla uzyskania idealniejszych efektów, leczenie powinno obejmować także osoby współuzależnione.