Program finansowo ksiegowy optima

System erp to inaczej planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Wykorzystując systemy komputerowe wspomaga wszystkie poziomy zarządzania przedsiębiorstwem. Systemy ERP są następcą systemów MRP II. Erp dają się na modułowe i zintegrowane. Ważnym elementem poszczególnych modułów jest wspólna baza danych. Moduły te dotyczą innych obszarów: magazynowanie, planowanie produkcji, księgowość, zaopatrzenie, sprzedaż, płace, kadry, śledzenie realizowanych dostaw. Planem postępującym w oparciu o sposób erp jest Optima. W szczególny sposób łączy ze sobą poszczególne procesy trwające w firmie. Moduły widoczne są w następujących kategoriach:

– Optima Handel pozwala działowi logistyki na stosowanie z informacji spośród poziomu działu magazynu (kartoteki, stan magazynu, dostępna powierzchnia) i działu produkcyjnego śledząc zapotrzebowanie materiałowe. Zezwala na żądanie magazynem i budowanie dokumentów handlowych i magazynowych jak przyjęcia zewnętrzne, wewnętrzne. W duży sposób umożliwia inwentaryzację dostępnych towarów,
– Optima Płace i Kadry Plus polecane jest cienkim i małym firmom, dzięki systematycznym aktualizacjom prawnym, pozwala na zarządzanie dokumentów zgodnie z podstawowymi ustawami. Moduł umożliwia generowanie licznych dokumentów, jak zestawienia urlopowe, ewidencje, wykresy, umowy i dodatki do umów. Pozwala dokonywać kosmetyki do list płacowych, rozliczać wszystkie ludzie umów cywilno prawnych i tworzenie deklaracji dla PFRON,
– ERP Optima moduł Biuro Rachunkowe kierowane jest kobietom prowadzącym biura rachunkowe. Oprogramowanie dodaje się do uproszczenia prac biur rachunkowych, doradców podatkowych. Moduł rachunkowy jest w pełni zintegrowany z planem Comarch ERP Optima.

Zastosowane systemy erp serwis są elastyczne, ich zajmowanie upraszczają procedury wchodzące w spółce, pozwalają na oszczędzenie czasu, minimalizują prawdopodobieństwo pomyłek. W charakterze bliższego nauczenia się z działaniem danego programu warto wziąć wersję demo widoczną na części internetowej.