Postep technologiczny globalizacja

W bieżących czasach wraz z biegiem technologicznym czynności, które do ostatniej pory dawały się być niemożliwe stają się realne. Wszystko dzięki szerokiemu postępowi jaki podejmuje się z dnia na doba na własnych oczach.

Nikogo aktualnie nie dziwią rozmowy prowadzone przy wykorzystaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w ostatnich kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost niemożliwym do wyobrażenia. Stąd więcej ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę która jest znanym udziałem.

Jednakże postęp technologiczny to także pojawianie się coraz to różnych udogodnień dnia codziennego, jak też stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już od dawien dawna. Przykładem potrafi stanowić tutaj znana z wielu dekad kamera. Obecnie jednym z trendów jakie rozumieją ten styl sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Bierze toż przede każdym zwiększyć wygodę ich użytkowania przez co staną się bardziej widoczne niezależnie od chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma jednak także swój drugi element - może dawać na szwank poczucie naszej prywatności. W który jak sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie kamer w środowiskach, których nie myśleli o możliwość włożenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stopnia miniaturyzacji już doszliśmy, potrafią stanowić krótsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu istnieją wdzięczne narzędzie prac quasi szpiegowskiej. Oczywiście dla zwykłego, szarego człowieka brzmi to jako fikcja. Ale jeśli weźmiemy pod opiekę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby aby ktokolwiek dowiedział się o jej zaistnieniu to więc na całą hipotezę pada coś inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może to służyć nawet do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania czasie w danym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez sensu na zabieg wykorzystania kamera mikroskopowa będzie posiadała użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna kamera nie ma racji bytu.