Plytki bezpieczenstwa to niezbedne wyposazenie zapewniajace bezpieczenstwo

W każdej dziedzinie przemysłu najistotniejsza sprawą jest bezpieczeństwo. Każda poważna firma przykłada do tego bardzo dużą uwagę. Pracownicy muszą wykonywać swoje obowiązki w sprzyjających i niezagrażających ich zdrowiu warunkach. W tym celu korzysta się z wielu systemów oraz rozwiązań, które mają za zadanie zlikwidować zagrożenie w razie awarii. Niektóre są proste, inne bardzo skomplikowane, jednak wszystkie są bardzo potrzebne.

Jednym z najczęściej występujących zagrożeń jest nadmierne ciśnienie powstałe w wyniku nieoczekiwanej awarii. Może to doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. W skrajnych przypadkach nawet do eksplozji zbiornika i spowodowanie olbrzymich szkód lub wycieku szkodliwych chemikaliów. Jak się przed tym zabezpieczyć? Jest to bardzo istotne pytanie, na które warto znać odpowiedź. Oczywistym rozwiązaniem są zawory bezpieczeństwa. Pozwalają one przekierować część zawartości do specjalnego systemu a tym samym uniknąć niebezpieczeństwa. Są jednak sytuacje, w których działają one zbyt wolne lub nie gwarantują pełnej szczelności. Wtedy trzeba zastosować inne rozwiązanie, które sprosta temu zadaniu.

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/drukarka_fiskalna_elzab_omega/

Możliwości takie oferują bursting discs, czyli płytki bezpieczeństwa. Ich działanie jest bardzo proste ale za to niezwykle skuteczne. Po przekroczeniu ciśnienia, które mogłoby zagrozić bezpieczeństwu, płytka zostaje rozerwana i pozwala wypuścić nadmiar gazu czy cieczy. Proces ten następuje natychmiastowo i zapewnia niezawodność. W tym urządzeniu nie ma się co popsuć i w tym leży przyczyna jego bezbłędnego działania. Zastosowanie płytek bezpieczeństwa gwarantuje również szczelność, która jest pożądana wszędzie tam gdzie stosuje się takie rozwiązania. Dodatkowo jej rozerwanie nie ma żadnego negatywnego wpływu na zawartość zbiornika, a jej wymiana jest prosta, szybka i tania.

Wnioski są bardzo proste. Wszędzie tam gdzie oczekujemy najwyższego poziomu bezpieczeństwa należy stosować płytki bezpieczeństwa. Żadne inne rozwiązanie nie zapewni taki samo znakomitych parametrów jeżeli chodzi o szybkość działania i cenę.