Oswietlenie awaryjne cena

Systemy oświetlenia awaryjnego mają bardzo praktyczną kwestię w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w przypadku nagłego braku oświetlenia mogą oni zostać trwale okaleczeni, a nawet może stać zagrożone ich bycie. W terminie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wielkich obrotów zachowają się tylko po kilku chwilach od przerwania wpływu prądu.

Chociażby w obecnych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal nie nie jest szybkie. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Liczą się one na drugie typy, ale zadaniem każdego spośród nich stanowi życie oświetlenia pomieszczeń przez określony godzina po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, oraz w razie towarzyszącego pożaru – łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie lecz w sektorze lecz dodatkowo w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w terminie normalnej pracy instalacji. W sezonie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do punktu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw ma niestety pewne cechy, jakimi jest korzystanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy system teoretyczny do brania w sektorze polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i programy sterujące. Można też użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie potrafiło wykonywać wiele godzin, ale energię będzie mocna też dać do drugich urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.