Miniaturyzacja mieszka wlosowego

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego odpowiedniego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowe technologie zaczęły przenikać i pomagać różne sfery życia. Twórcy maszyny stanowiącej nie spodziewali się jak dużą popularnością będzie bawiłeś się ich wynalazek. A fakt, że praktycznie każdy bierze w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na ważnych firmach kończąc - wszędzie to są mniej czy dużo rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie efektów i szkód nie musi już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest sponsorowana przez dobre oprogramowanie. W młodych firmach, być chyba wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, ale o moc przyjemnie i właściwie jest skorzystać dedykowanego systemu. Doskonałym przykładem jest oprogramowanie symfonia, jakie jest w bliskiej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w obecnym też księgowość.

Dobrym przykładem wykorzystania techniki są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola gościa jest obecnie słaba i powstrzymuje się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji dzisiejszego świata. Co raz dużo stawia się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to mogą same zadbać o prawidłowe oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii może stanowić zła, jednak trzeba mieć, że w dowolnej chwili można wyciągnąć wtyczkę.