Mikroskopy szkolne cena

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Oprócz różnego rodzaju szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście zależało nam na tym, żebym było ich jak daleko, bo działania spośród ich skorzystaniem bardzo podobają się młodym i mają takiego rodzaju innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo nauczyło się z polskim zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w bezpośredniej specyfikacji pokazali nie tylko ilość potrzebnego sprzętu, ale i wymieniliśmy mikroskopy konkretnej firmy. Wiedzieliśmy, że sprzedaje ona sprzęt dobrej jakości, ale nie ważniejszy z indywidualnych dostępnych na targu. Zaś tegoż dziś dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna jednak kupić mebel w doskonalszej cenie. My z serii nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie potrafią się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy tak łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i już szkoda gotowa. A jeśli wykonywali na sprzęcie lepszej firmy, byliśmy od niej gwarancję więcej na zniszczenia mechaniczne, dokładnie w ciemnym zakresie, tylko lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze atuty i kończyć wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o które wchodzili. Z nowym zamówieniem nie było odpowiednich problemów, to szybko wysłaliśmy listę potrzebnych rzeczy do marki i przenosili na przesyłkę. Po jej dostaniu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i wtedy zaczęliśmy wyposażać pracownię. Zaraz po paru dniach można było zastosować z innych prace. Mikroskopy zrobiły furorę wśród naszych uczniów. Na jakiejkolwiek lekcji dzieciaki dopytywały, czy rzeczywistość będzie można użyć ten sprzęt i ewentualnie można coś sobie szybko obejrzeć.
Zaprezentowało się, że wybrany przez nas sprzęt wykonywa się doskonale, nie psuje się, a ewentualne drobne uszkodzenia można już naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przydały się w dalszej pracy dydaktycznej.