Letnie orzezwienie drink

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na ciekawe napoje tego sposobu. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak o zapoznać się przygotowywać je samemu. Stanowi wtedy nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale jeszcze zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy spotkają z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o dowolnej porze roku, nie tylko latem, a mleko to moment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najdostępniejszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest lekki, smaczny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jako samodzielny posiłek.

turnikiet

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem koktajlu stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej wykonywać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i proste na jakimś stoisku. Korzystnym wyjściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta szczególna kompozycja będzie pomocnym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest gorzkie - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe wyniki to znowu nie wszystko. Powinien mieć prawy sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbycie jest znacznie takich produktów oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który doskonale spełni nasze życzenia oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który sprawi się nie jedynie do deserów owocowych, ale także na model do robienia mrożonej kawy.