Komputeryzacja produkcji

Często możemy zarejestrować w biznesach wyposażenie stanowiska kasjera w roli nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie stawia się w szerokich marketach oraz sklepach przylegających do budowie sklepów.

Istnieje w nich nic asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a same produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zajmowane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zazwyczaj jednak ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeżeli mamy do robienia z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawy kiedy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na parę albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na każdym konkretnym produkcie. W sprawie jeżeli tego zbioru jest kilka, nie jest przy tym niewiele pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie koleje w terenie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, to musi używać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i użycia jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do rodzaju kasy. W sukcesie małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie ma zbyt dużo funkcji, oraz jest zwykły w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez długi okres nie ulegną one zmianie.