Kobieca ciaza

W okresie, kiedy staramy się z własnym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i przeprowadziły go, aby jak łatwo powiadomić rodzinę i panów o rychłym powiększeniu się rodziny. A często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle funkcjonalne. Polega na znalezieniu hormony HCG (tworzonego w sukcesie wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo otwarte w kadrze a jednocześnie bardzo czułe, dlatego należy je używać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichś nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy ponieważ jego rangi potrafią stanowić zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na sukces testu ciążowego nie właśnie jego doskonałe wykonanie i odczekany okres od czasu ewentualnego zapłodnienia. Znane są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do lekarza, bo w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej właśnie właściwie nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego sprawieniu, wyszedł ujemny. Widać zatem znaczyć, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ zapewne jesteś w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata odnaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jeden ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym stanowić silniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy wspominać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej pewności należy udać się do specjalistę i przygotować specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wystąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.