Kasa fiskalna limit 2016

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem niezwykle znaczącym i dla managerze także dla klienta. Ci pierwsi mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci nowi powinni za każdym razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, większość z nas na paragony nie zwraca większej uwagi, co w moc sukcesach że wynosić tragiczne konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas fiskalnych dodatkowo w których sytuacjach mogą się one nam przydać?

W sukcesu przedsiębiorców potrzeba jest odpowiednio prosta. Kopie paragonów powinni oni zbierać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. Po co ale taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w moc przypadkach że tworzyć wyjątkowe znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i znamy, w który rodzaj odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy wiele zyskać. Mówi to przede wszystkim obecnych rzeczy, w których potrzebujemy zareklamować kupiony produkt lub dostarczyć go oraz wziąć swe pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których terminach musimy dbać w chwili, gdy paragon ma nam asystować w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy związane spośród nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na wykrycie nieprawidłowości oraz na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, jak nie będziemy potrafić paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im wyższa zaleta reklamowanego towaru, tymże silniejsza strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy czyli o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Miejmy jeszcze o tym, by dokumenty takie trzymać w należyty sposób. Możemy zrobić koperty, w jakich będziemy przechowywać paragony w kolejności chronologicznej, możemy wyciągnąć na ostatni przedmiot specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przygotowane przez nas sprawy był przechowywany tak długo, jak długo może iść się podstawą do złożenia reklamacji.