Kasa fiskalna blad 36

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na pracę osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają cel prowadzenia ewidencji z zastosowaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, od lat często przydatnym w biznesach, a i przez innego rodzaju usługodawców, rozpocząwszy z serwisów internetowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest modna u różnego typu przedsiębiorców. Korzystają spośród niej przede każdym duże sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie kształtowała się do tego, przecież również może obsłużyć ogromną liczba paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT oraz w fabrykach niebędących takiego sprzętu, wydaje się je ręcznie, co nie jest przydatne z faktu widzenia poprawy efektywności i obsługi. To sprawia, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest popularni, składa się z koniecznością wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy miłych i należy pamiętać, że urządzenie to, w przeciwieństwie do waluty, wcale nie pracuje samo. Do jego obsługi potrzebny jest wówczas komputer wyposażony w znaczący program sprzedażowy, to ponadto są koszty, ale korzyści ogromne. Jesteśmy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów teraz w sezonie druku paragonu, oraz nie, jak w przypadku kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy myśleć o tym do której bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie jest służyć i wybrać o jakiś 20 procent większe, niż jest nam przydatna w poszczególnym okresie, bo pojemności nie da się zwiększyć, i część naszego wyboru może wzrosnąć. Inny ważny czynnik, na który wymagamy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

http://photo-puzzles.pl/pakowarki/

Drukarki dzielimy ze względu od ilości kodów i wydawanych paragonów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dzień - sklepowe- dane do dużych placówek handlowych również uważających mocno rozbudowaną bazę towarów. Obecnie wykorzystuje się urządzenia posiadające jedynie jedną rolkę papieru na paragony dla klientów, bo kopia kierowana jest elektronicznie, na karcie SD.