Jaka kase fiskalna wybrac

Kasa fiskalna co wybrać? Wybór kasy fiskalnej należy dobrze przemyśleć. Konieczne jest to, aby przeanalizować kilka ważnych kwestii kwestii. Wybór nie sprowadza się wyłącznie do rodzaju kasy, ale również warto uwzględnić koszty jej eksploatacji. Na to składa się chociażby odpowiednia decyzja w zakresie wyboru mechanizmu drukującego. Może to być nieco wolniejszy, ale tańszy w utrzymaniu mechanizm igłowy, bądź zdecydowanie szybszy i oczywiście droższy mechanizm termiczny.

Kasę fiskalną powinno się przede wszystkim dobierać do rodzaju wykonywanej działalności gospodarczej. Może to być kasa jednostanowiskowa, jedna z najbardziej popularnych i chętnie stosowanych, która jak sama nazwa wskazuje będzie obsługiwana przy jednym stanowisku. Zatem okaże się przydatna w przypadku działalności, które nie wystawiają wielu paragonów, które nie charakteryzują się aż tak dużym ruchem.

W ofercie są także przenośne kasy fiskalne – odporne na warunki otoczenia, dobrze sprawdzające się zarówno w niskim, jak i wysokich temperaturach. Stosowane w branżach, które wymagają kontaktu z klientem poza siedzibą firmy, na przykład przez taksówkarzy.

Kolejnym wariantem są kasy systemowe – przeznaczone dla placówek handlowych znacznych rozmiarów. Charakteryzuje je kompatybilność z systemem komputerowym, innymi kasami, urządzeniami elektrycznymi. Ich stosowanie umożliwia szybką, sprawną obsługę dużej ilości klientów.

Jeszcze bardziej nowoczesnym rozwiązaniem są kasy komputerowe, stanowiące połączenie komputera z drukarką. Pozwalają one na jeszcze szybszą obsługę i na pracę w oparciu o wgrany na komputer program magazynowy. Dają możliwość podłączenia różnych zewnętrznych urządzeń. Są szczególnie chętnie wykorzystywane w dużych sieciach handlowych o szerokim asortymencie.

W razie potrzeby warto też zwrócić uwagę na w pełni zintegrowane z komputerem drukarki fiskalne. Stanowią droższe rozwiązanie, a ich praca polega na podłączeniu urządzenia do komputera z zainstalowanym programem magazynowym. Te urządzenia skutecznie wystawiają bardzo dużą ilość faktur VAT, ich wadą jest to, że nie wystawiają samodzielnych paragonów.

Zatem jak widać przed zakupem warto zastanowić się, jaki rodzaj przedsiębiorstwa posiadamy, ilu klientów obsługujemy, ale też jakie są perspektywy rozwoju firmy. W przypadku większej ilości klientów również istotny jest czas obsługi każdego z nich. Jeśli wybór kasy fiskalnej ma być dla nas korzystny, to nie może być on przypadkowy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl