Gniazdo z uziemieniem

Uziemienia elektrostatyczne są niezmiernie ważnym faktem w sektorze i transporcie łatwopalnych alkoholi oraz pozostałych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny gromadzi się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie dołącza do ponad 400 wypadków spowodowanych teraz tymi zjawiskami. Zapłony, pożary, a nawet początki to wcale realne niebezpieczeństwo, którego osoba jest każdy zdrowo myślący gość oraz menedżer w części.

Tutaj z uwagą przychodzą nam mechanizmy a układy uziemień elektrostatycznych. Ich wystąpienie w zasadzie wytwarza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do celu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbycie istnieje ogromna liczbę ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, dawane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy pozwalają oraz na monitorowanie uziemienia w czasie rzeczywistym. W związaniu z innymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania materiału lub pracy nad nim w przypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką okazję, zamykając zawór czy wlew, co jest wartościowe w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego standardu rozwiązania często korzysta się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach idących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do całkowitego ograniczenia proces pokrywania się powierzchni materiałem. Że to dokonać warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale również pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.