Ginekolog dobczyce

Kolposkop stanowi ważne narzędzie w książki ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego modelu, należy zwrócić opinię na układ czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak pamiętać, iż za mała cena kolposkopu może świadczyć niską jakość wykonania, co odkłada się pejoratywnie na sytuacji obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania pozwalającego na konkretną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna stanowić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to oczywiście parametry układu optycznego stanowią najsilniejsze uznanie. Warto zainteresować się miejscem produkcji soczewek z danego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a ponadto jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest ponad szczególnie dużym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale także delikatny trend w każdej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to kolejne istotne właściwości odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli należy o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest maksymalna moc światła także możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, bowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być stosowane jednorącz.