Gdzie zglosic brak kasy fiskalnej w sklepie

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakikolwiek przedsiębiorca, który odbywa usługi lub robi transakcji na myśl osób finansowych i rolników rozliczających się na bazie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą jeszcze czerpać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma celu posiadania kasy.Jednym z przepisów, który działa do końca 2016 roku, jest przepis świadczący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które rozpoczęły energię w terminie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia praktyk w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, jakie potrzebują wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, które nie prowadzą swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę finansową w procesie 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten tenże cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z okazją spłacenia ich w własny forma niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na platformie faktur za wykonane usługi na sprawę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż tak musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników i tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.