Gastronomia elk

Płytki bezpieczeństwa są określane także mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania stanowi reakcję na badanie, co to istnieje tania bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we charakterystyczne miejsce za dużego ciśnienia, które wypływa na produkt awarii. Urządzenia mogą stanowić stawiane w nowych systemach. Różnią się między sobą w zależności od rodzaju instalacji oraz medium. Mogą mieć różnorakie typy, różne rodzaje rozwiązań technologicznych, jakie wykorzystano na etapie produkcji. Potrafią być wyjątkowo zrobione z pozostałych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na ostatnim, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który został zrealizowany w wyniku rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa mogą stanowić indywidualnie dostosowane do rodzaju instalacji czy dania. Realizowane są razem z wymogami klienta. Znacznie najogromniejszą renomą napawają się płytki, które stanowią fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii zatrzymuje się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży proste są płytki nacinane laserowo, przy zachowaniu technologii Gi laserowej.

Niezwykle słynne jest użycie płytek bezpieczeństwa w związaniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim układzie płytka stanowi dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które ponoszą w produkcie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie płytki i zawory muszą spełniać restrykcyjne normy bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.