Drukarka fiskalna epson

posnet neoPosnet NEO - kasa fiskalna Polkas Kraków

Na wielu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 roku, każda kasa fiskalna oraz drukarka fiskalna musi co dwa lata przejść konieczny przegląd techniczny. Właściciel kasy fiskalnej, który nie zdoła dokończyć tej formy, zostaje ukarany. Pierwsza kara to zażądanie przez urząd skarbowy zwrotu ulgi oraz ustawowych odsetek które naliczane są od dnia popełnienia wykroczenia. Drugą karą jest mandat, który może wynieść nawet do 500 złotych. Warto wspomnieć, że za dotrzymanie terminu przeglądu dostępny jest klient, to odpowiednio on musi mieć o dacie kontroli. Co dobrze sprawdza serwisant?

Cóż, nazwa "przegląd techniczny" w kontekście kas fiskalnych jest trochę mylący. Dlaczego? Bowiem w trakcie kontroli badane są tylko te składniki kasy, które odpowiadają za ewidencjonowanie obrotów. Serwisant nie szuka usterek jakie mogą działać na funkcjonalność całej kasy, zamiast tego składam się ale i tylko na wysoce wspomnianych częściach i ich podzespołach, których wadliwe życie mogłoby stanowić wpływ na złe wyliczanie należnego podatku.

Jakie są koszty przeglądu kasy fiskalnej? Za przegląd całej kasy fiskalnej, wraz z każdą częścią pokrywa się zazwyczaj od 100 do 300 złotych.

Ile istnieje taki przegląd? Przegląd zachodzi w realizacji około godziny, maksymalnie dwie godziny, chce więc w głównej mierze od serwisanta. Wiadomo nie musimy zawozić naszej kasy do serwisu, zamiast tegoż potrafimy poprosić by osoby dorosłe za dokonanie tej technologii przyszły do znanej firmy, jest wówczas natomiast liczone jako dodatkowa usługa, przez co ponosimy dodatkowe opłaty. Warto przypomnieć, że do wykonania audytu jest uprawniony jedynie serwisant wprowadzony do książki serwisowej. Stanowi zatem dostarczone tym, że wszystkie przeprowadzone przez serwisanta działanie powinno zostać postawione do lektury serwisowej. Wpisy też wymagają być widoczne, potwierdzone podpisem pracownika firmy oraz ostemplowane jego pieczęcią. Pamiętanie o tej formalności jest niezmiernie istotne, ponieważ kursy tego dzieła nie są ogromne, a czas przeprowadzenia przeglądu technicznego nie trwa długo.