Czas ewakuacji z budynku uzytecznosci publicznej

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/comarch-erp-optima-crm/Comarch ERP Optima CRM | Systemy ERP | POLKAS

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje wykorzystanie we wszelkich obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których podejmuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia stosuje się wszędzie tam, gdzie mamy do wykonywania z szerszymi skupiskami ludzi, tzn. w warsztatach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, lub także w biznesach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w strukturze strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest podstawowe stanowisko w postaci ratowania zdrowia oraz bycia osób, które ujawniły się w stopniu zagrożenia, zwiększając nadzieję na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który zapewnia je w bezpośredni sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono przyrządzone z ciekawej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej klas kleju, co udziela mu piękną wytrzymałość i moc w niebezpiecznych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w obiekcie najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z mieszkania lub budynku. Folia, z której wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w trudnych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu lub te z wielkim zadymieniem, które ogranicza widoczność.