Biopsja jader ryzyko

Biopsja znaczeń to doświadczenie wykonywane w punkcie diagnostycznym (upewnieniu się co do sprawie niepłodności mężczyzny) lub terapeutycznym (pobraniu plemników do zapłodnienia sztucznego – in vitro). Sposób w sam sobie jest pewny dla pacjenta, a ryzyko powikłań jest względnie niewielkie.
Badanie szykuje się w sezonie, gdy wcześniej dwa razy stwierdzono brak plemników w spermie mężczyzny (tzw. azoospermia). Przed zabiegiem konieczne jest spełnienie pewnych badań krwi i konsultacja z lekarzem anestezjologiem. Sama biopsja trwa krótko – do pół godziny. Stanowi obecne zawsze badanie dość bolesne, dlatego uzyskuje się ją w znieczuleniu miejscowym, a niekiedy nawet ogólnym. Po ustąpieniu znieczulenia ból jednak nieco powraca. Czasem pacjentom podawana istnieje zarówno hospitalizacja, zlecana w sensu profilaktycznym (kontroli jego kształtu zdrowia i dawkowania leków przeciwbólowych).
Dzieli się kilka sposobów biopsji jąder. PESA liczy na poborze nasienia z kanalików najądrza przy pomocy igły. Podczas MESY nadcina się przewód najądrza w obiektu poboru płynu, który zawiera plemniki. TESE to zabieg pobrania wycinka z wnętrza w sensie wzięcia spośród niego plemników. Natomiast TESA polega na nakłuciu przez skórę znaczenia w kierunku wzięcia z niego rozmazu. Tenże z kolei dzielony istnieje na dwie grupy – jedna dana jest do badania, oraz z pozostałej wydobywa się plemniki.
Istnieje kilka przeciwwskazań do budowania u człowieka biopsji jąder. W sprawy, jeżeli w ejakulacie znajdują się nawet małe ilości plemników jej zakończenie nie jest potrzebne. Nawet bowiem małe ilości męskich komórek rozrodczych dają okazję na pokrycie (dzięki technologii ICSI). Przeciwwskazanie istnieje również występowanie mężczyzny tzw. wytrysku wstecznego. Wówczas stosuje się plemniki wynikające z moczu. Próbek nie podejmuje się i to, jeżeli nie ma szanse zamrożenia plemników, a potem zastosowania ich w ICSI.