Bezpieczenstwo jadrowe i ochrona radiologiczna

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Zaczynane są w innych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze rozwojem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego stopnia, co mogłoby sprawić do odpowiedniej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek stanowi odpowiedź na pytanie co wtedy jest łatwa bezpieczeństwa.

Montaż płytek potrafi stanowić niezależny lub w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki pełnemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa uzyskuje się ochronę zaworu przed destrukcyjnym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, odznaczają się krótszą żywotnością, ale dużo pań z nich wykorzystuje.

Płytka bezpieczeństwa pracuje w ten możliwość, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w polu nacięcia. W końca przerwania w zbiorniku powstaje wolny wybór również nie powraca do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym znaczeniem bawią się najcięższe oraz kilka zaawansowane technologicznie płytki. Istnieją toż rodzaje, które są specjalne nacięcie. Jeżeli tylko trafi do poważnego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to tania automatycznie pęka, przez co nie przychodzi do wybuchu.

Dostępne są również płytki bezpieczeństwa, jakie są znaczone w porządek laserowy. Mogą stanowić użycie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w części ekologicznej, w motoryzacji itp.