Badanie nasienia abstynencja

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/noz__kompet_kamieni_do_krajalnicy_ma-ga_612p/

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest standardowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z znaczeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno odbyć się badanie?Badanie to powinno się przygotować w okresie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je spełnić też po różnego rodzaju urazach w strony krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed rozpoczęciem do badania muszą stać wykonane pewne standardy. Negatywnie na skutek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać dostana w sezonie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a także nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna też zostać przekazana w zdrowy sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich żywotność i ruchliwość). Dodatkowo ujawnia się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są też inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u ludzi obraca się także nowego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą być dodatkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Stanowi ostatnie tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono rozwiązanie tworzenia się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga być ich naprawdę znacznie wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i innego sposobie infekcje. W sensie ich wykluczenia realizowane są badania mikrobiologiczne.